Osmanlıspor kötü başladı

Günün maçında Osmanlı Spor ve 7 Mart Spor karşı karşıya geldi . Maça çok hızlı başlıyan takım Osmanlı Spor a bu hız pek iyi gelmedi . Takımın tamamı genç oyunculardan oluşan takım gençliğin verdiği hırs ile çok değişik taktiklerle oyuna tutunmaya çalışsada bu işe yaramadı . Her oyuncu her yerde oynadı resmen . Oynadıkları mevkilere alışamayan oyunculara bu dağınıklık iyi gelmedi . İlk yarıda attıkları gollerle iyi giden takım bir anda tutukluk yaşamaya başladı . 7 Mart Spor oyuncuları bu tutukluğu değerlendirmeyi bildi . Her iki takımda karşılıklı olarak çok pozisyon kaçırdı . Top aniden bir o kalede bir bu kalede dolaştı durdu . Hızlı gelişen ataklara rağmen maçta 6-4 gibi az farklı bir galibiyet oldu . İlk yarının başlarında Alperenle tehlikeli ataklar yapan Osmanlı Spor neden ise Alperen i geri çekmeye çalıştı . İleride kalan Hakan maç boyunca etkili olmaya çalışsada bu pek etkili olmadı . Osmanlı Spor da sürekli kaleci değişikliği olması oyuna giren her oyuncu oyuna alışıp ısınana kadar kalelerinde gol görmelerine sebep oldu . 7 Mart Spor da ise herkes nerde oynıyacagını biliyor gibiydi . Özellikle defansın tecrübeli ismi Şaban maç boyunca takım arkadaşlarını uyardı . Mevkisini kaybetmeyen oyuncu karşı takıma zor anlar yaşattı . Tabi gözden kaçmayanda 7 Mart Spor takımının forvet hattındaki eksikliğiydi . Genç oyuncu Enes 2 gol atsada kaçırdığı pozisyonlar kimsenin gözünden kaçmadı . Forveti toparlayan bir ortasahaya sahip olan takım bu maçtan galip gelmeyi bildi . İkinci yarıya hızlı başlıyan 7 Mart Spor da değişiklikler geldi . Forvetten Enes in çıkıp yerine Mehmet in girmesiyle oyuna bir kıvılcım geldi . Mehmet ikinci yarıda oyuna girmesine rağmen attığı şık bir golle takımına destek oldu . İkinci yarının sonlarına doğru ortasahadan serbest vuruş kullanan 7 Mart Spor oyuncusu Zeki füze gibi bir şutla rakip takım kalecisini gafil avladı .
Osmanlı Spor kalesinde Faruk başladı . Kaledeki değişikliklerden ötürü kaleci yönünden pek şanslı olamadı takım . Defansta Celal her ne kadar çaba göstersede iyi bir maç çıkamaradı . Rakip oyuncuları engellemek kolay olmadı . Harun defanstan topu alıp cıkaran oyuncu atakların baslamasnda önemli bir isimdi . Alperen ilk yarıda çok güzel bir performans sergilerken ikinci yarıda arkadaşları onu geri çekti . Arif ve Yılmaz orta sahada paslaşıp oyun kurmada oldukça iyi bir maç cıkardılar . Forvetteki Hakan maçı golsüz bitirirken malesef çabaları yetersiz kaldı .
7 Mart Sporda kalede Anılcan vardı . Genç kaleci mükemmel bir performans sergiledi . Galibiyetin en önemli ismiydi . Defansın bel kemiği takımının düzenleyicisi Şaban çok güzel bir maç cıkardı . Rakibe geçiş vermiyen oyuncu maçın defansı oldu .
Naci defansın bir diğer tecrübeli ismiydi . Genç ve hızlı rakibine fırsat vermiyen oyuncu iyi maç çıkardı . Eyüp kanattaki görevinde topun hücum hattındaki oyunculara aktarılmasında önemli rol oynadı . Zeki tam bir 10 numara . Topu aldıgında en mğsait arkadaşını görüp topu ona aktaran ve tehlikeli atakların başlamasında önemli bir isim . Çektiği sert şutlarda gözden kaçmadı . Uğur tam bir defansif orta saha . Top daha defansa gelmeden bir çok pozisyonun önünü kesmeyi başardı . Enes takımın genç forveti . Daha çok yol ilerlemesi gereken oyuncunun iyi bir oyuncu olmaması elde degil . 2 golle galibiyette katkısı büyük . Maça sonradan giren Mehmet girdigi gibi gole imza attı . Bu takımın genç oyuncullara ihtiyacı oldugunu gösteren bir diger oyuncu oldu .

Maçın kalecisi : Anılcan
Maçın defansı : Şaban
Maçın ortasahası : Zeki
Maçın forveti : Enes
Maçın adamı : Alperen
Maçın gümüşadamı : Uğur
Maçın Golü : Zeki

Start a Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.