Müthiş maçta puanlar paylaşıldı

Cesse halı saha ligi Merkez Konferansı’nda gecenin maçında Güven Oto ile Doruk sağlık takımları karşı karşıya geldi.İki centilmen ekibin mücadelesi kelimenin tam anlamıyla nefes kesti ilk yarının ilk bölümünde rakibini orta sahada karşılayan ve yaptığı yoğun pres ile kaptığı toplarla rakip kalede ataklar Ulan bir Güven Oto takımı izledik bu dakikalarda orta sahaya geçmekte zorlanan Doruk Sağlık ekibi defansta ise Levent Kadir ve Yılmaz ile rakibine gol şansı tanımadı. Ileri uçta İdris ve Mustafa’yı pozisyona sokmakta zorlanan Doruk Sağlık ekibi Güven otonun etkili forvet leri Alive Bahattin’in tutmakta zorlandılar ilk yarının 2. Bölümünde aradığı golü bulan Güven Oto ekibi bu dakikadan sonra topu Ayağında tutmaya yönelik bir oyun sergiledi. Yaptığı tek toplar ve kısa paslarla rakibine topu çok fazla vermek istemeyen Güven Oto ekibi rakip defansın arkasına sarkan forvetleri uzun toplarla buluşturarak gol aradılar. Bunlardan birinde ikinci golü bulan Güven Oto ekibi iki farklı öne geçmenin verdiği rahatlıkla soyunma odasının yolunu tuttu ilk yarıda pozisyon bulmakta zorlanan Doruk Sağlık ekibi bulduğu pozisyonlarda ise Mustafa Kadir ve İdris’in son vuruşlarındaki talihsizlikleri sebebiyle golle buluşamadı.
Ikinci yarının başlama düdüğü ile birlikte sahada bambaşka bir Doruk Sağlık ekibi vardı rakibine sahanın her alanında Paris uygulan ekip kaplıkları toplarla ileri uçta bir anda çoğalarak rakip Kalede etkili pozisyonlar bulmaya çalıştı buldukları birçok pozisyonda ise şanssızlıklar onun kurbanı olan ekip skoru bir türlü istediği yöne Çeviremedi Kadir ile bir gol bulan ekip oyunda ağırlığını hissettirdiği gibi farkı bire indirerek rakibini de strese sokmuş oldu bu bölümde rakip Kalede goller arayarak yoğun baskı uygulayan Doruk Sağlık ekibi ani bir kontra atakta ise Kalesi’nde 3. Golü gördü bu dakikadan sonra herkes maçın koptuğunu düşünürken Doruk sağlık ekibini de özellikle Mustafa hem defansta yaptığı güzel müdahaleler hem de kaptığı toplarla hücumda verdiği destekle Belki de Doruk sağlık ekibine bu akşam beraberliği getiren adam oldu Arka arkaya bulduğu iki golle beraberliği sağlayan Doruk Sağlık ekibi denk geçen Mücadele’nin hakkı olan skoru da yakalamış oldu bize göre maçın kırılma anı skor 3-2 iken Güven Oto ekibinde Ali’nin topu boş kaleye yuvarlamak yerine topla fazla oynayınca kaptırdığı top oldu.Eğer bu golü yapsaydı fark ikiye çıkacak ve bitime 3 dakika kala maç belki de bitecekti.
Güven Oto
Kaleci yasin kalesinde güven verdi.Doruk sağlık ekibinin çektiği şutlarda yaptığı güzel kurtarışlarla alınan puanda pay sahibi oldu.
Defansta sefer Mithat ve Ercan rakiplerinin pas bağlantılarını keserek fazla gol bulmalarını engellediler.
Orta saha ve ileri uçta Bahattin,Ali ve Kamer güzel bir maç çıkardılar yaptıkları 2 emirlerle rakip Kalede etkili olan ofans ekibi etkili bir oyun ortaya çıkarttı.

Doruk Sağlık
Kalede Murat takımı geride iken yaptığı kurtarışlar la Belki de maçının kopmasını engelledi
Doruk sağlık ekibinde bu akşam kaleci Murat dışında diğer futbolcuların hemen hepsi her mevkide oynadı diyebiliriz bazı zamanlarda maçtan kopmuş gibi bir performans gösterseler de kritik anlarda ki yaptıkları olumlu patlamalarla tekrar oyna ve skoru ortak oldular fakat ekibin uzun süredir maç yapmadığı kondisyon eksikliğinden çok belli oldu.

Maçın Adamı:Mustafa
Maçın gümüş Adamı:Bahattin
Maçın Kalecisi:Yasin
Maçın Defansı:Sefer
Maçın Ortasahası:Mustafa
Maçın Forveti:Bahattin
Maçın Centilmeni: Oğuzhan
Maçın golü:Kadir

Start a Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.