İbişağalar Tecrübesiyle Galip!

İbişağalar maç boyunca atak bir oyun sergilerken son vuruşlarda daha yüksek yüzdeyle oynayınca maçı kazanmasını bildi ve yükselişini sürdürdü. Tecrübeli isimlerden oluşan ekip takım oyununu sahaya iyi yansıtırken buldukları pozisyonları iyi değerlendirip sonuca gitmesini bildi. Savunmada rakibin ataklarını durdurmasını bilen ekip kontra toplarla rakip kaleye gidip net pozisyonları değerlendiremeseler de maçı kazanmasını bildiler. Abdullah 2 golle en skorer isim olurken diğer goller Samet, Dursun ve İlhan’dan geldi.

Kardelen Spor sahaya iyi bir kadroyla çıkmasına karşın organize olmakta zorlanınca skor üretemediler ve sahadan mağlubiyetle ayrıldılar. Maç boyunca oyunu bırakmayan ekip güçlü rakibine karşı iyi mücadele etmesine karşın takım oyunundan uzak olmaları ve uyum sorunu maçı kaybetmelerinde en büyük etken oldu. İdris 2 golle takımın en skorer ismi oldu, diğer gol Hüseyin’den geldi.

Döşemeciler Kendine Geldi!

Döşemeciler takımı tabiri caizse Arduş takımına patlarken haftalar süren kötü gidişe bu maçla dur dedi ve güçlü rakibini 9 8 lik skorla geçip kendine geldi. Maça fırtına gibi başlayan ekip buldukları erken gollerle farkı açmakta zorlanmazken 2. Yarıda vites düşürünce kalelerinde goller gördüler. Farkın erimesine rağmen skor avantajını rakibe vermeyen ekip sahadan 9 8 lik skorla galip ayrılıp 3 puanın sahibi oldu. Önceki maçlara bakışla daha tecrübeli bir kadroyla sahaya çıkan ekip çok net pozisyonlardan da sonuç alamamalarına karşın son vuruşlarda iyi bir maç geçirdiler ve maçı kazanmasını bildiler. Talha 3 golüyle takımın en skorer ismi olurken Oğuz, Mahir ve Serdar da 2 şer gole imza attılar.

Arduş takımı yeni ismiyle yenilenen kadrosuyla ligde kadro gösterirken geçen sezondan finalist madalyalı oyuncularıyla ilk maçlarına çıktılar fakat organize olmakta zorlanınca maçın başlarında yedikleri gollerle maça kötü bir başlangıç yaptılar. İlerleyen dakikalarda oyunu toparlamaya çalışsalar da skor avantajını bir türlü eline alamayan ekip son dakikalarda buldukları gollerle farkı eritmelerine karşın sahadan mağlubiyetle ayrıldılar. Son vuruşlarda çok şanssız bir maç geçiren ekip çerçeveyi bulmakta zorlanırken oldukça elverişli pozisyonlardan sonuç alamadı. Savunmada da eksik yakalanmaları bir diğer handikapları olurken kaptan Emrah 4 golüyle ön plana çıktı, Hasan ve Yusuf da 2 şer gole imza attılar.

Ulus 1 Puanla Yetindi!

Ulus Gb takımı yeni sezonda kadro yapılanmasına giderken bu konuda istikrar sorunu yaşasa da mücadeleyi hiç bırakmıyor ve bu maçta da istedikleri oyunu sahaya yansıtamayıp uyum sorunu yaşasalar da sahadan 1 puanla ayrılarak yükselişlerini sürdürdüler. Orta alanda organize olmakta zorlanan ekip son vuruşlarda şanssız bir maç geçirirken özellikle stoper eksikliğini ciddi anlamda hissettiler. Bu bölgede kaptan Ulaş görev yapıp oyunu iyi kurarken gol yollarında Murat ve Enes’le etkili oldular. Enes attığı 3 golle takımın en skorer ismi olurken Murat ve Halil de 1 er gole imza attılar.

Black Mamba yeni sezonda yavaş yavaş alıştırma turlarına çıkarken genç ve yetenekli oyunculardan kurulu kadrosuyla son şampiyona karşı dişe diş mücadele ettiler ve sahadan 1 puanla ayrıldılar. Gol yollarında etkili silahları kadrolarında bulunduran ekip savunmada basit hatalardan gol yerken genel anlamda maçı kazanabilecek bir kadro yapısına sahiptiler fakat tecrübe eksikliği istediklerini sahaya yansıtmalarına engel oldu diyebiliriz. Kaptan Talip 3 golle takımın en skorer ismi olurken diğer goller Emir ve Mehmet’ten geldi, kaleci Ömer kurtarışlarıyla takımını maç boyunca ayakta tuttu.

Black Bulls Kazanarak Döndü!

Black Bulls takımı güçlü rakibi karşısında maça iyi başlarken ilk yarıda etkili bir oyun sergilemesine karşın skor üretmekte zorlandılar. 2. Yarıda buldukları gollerle farkı açan ekip skor avantajını eline alırken son bölümlerde 1 kişi eksik kalmasına karşın skor avantajını koruyarak sahadan galibiyetle ayrılmasını bildiler. Genel anlamda göze hoş gelen bir oyun sergileyen ekip rakibin katı savunmasına rağmen birbirinden net pozisyonlar bulurken güzel gollerle sonuca gitmesini bildiler. Efe 2 golüyle takımın en skorer ismi oldu.

Black Çotanak takımı maç boyunca iyi mücadele etmesine karşın rakibin etkili pas oyunu karşısında zorlandılar ve kalelerinde pozisyonlar verdiler. Buna rağmen maç boyunca mücadeleyi bırakmayan ekip rakip kaleye etkili gitmesine karşın skor üretmekte zorlandı ve sahadan mağlubiyetle ayrıldılar. Son bölümlerde rakibin eksik kalmasına rağmen uzun toplarla rakip kaleye gitme çabaları sonuç vermezken bu uzun toplarla çok top kaybı yaşadılar ve belki de kazanabilecekleri bir maçtan mağlubiyetle ayrıldılar. Alperen 3 golle takımın en skorer ismi oldu.

Disiplin Kurulu Toplantısı Sonrası

Disiplin Kurulu Toplantısı Sonrası;

07 Ağustosta oynanan Black Bulls & Black Çotanak maçında Black Bulls oyuncusu Efe’nin maçın hakemine olan küfürlü söyleminden dolayı 4 müsabakadan men cezası almıştır…

Filistin Seriye Bağladı!

Cska Filistin genç rakibi karşısında maç boyunca atak bir oyun oynarken birbirinden güzel gollerle izleyenlerin beğenisini topladılar ve farklı skorla sahadan galip ayrılıp yükselişlerini sürdürdüler. Orta alanda birbirinden etkili silahları bünyesinde barındıran ekip takım oyununu sahaya çok iyi yansıtırken peş peşe gollerle farkı açmasını bildi. Reşat Resul kardeşler 3 er golle takımın en skorer isimleri olurken Okan, Ömer ve Samet de 2 şer gole imza attılar.  

Sahilköy takımı maça aslında iyi başlamasına karşın rakibin etkili pas oyununa ayak uyduramayınca peş peşe gollerle maça erken havlu attılar ve sahadan farklı skorla mağlup ayrıldılar. Savunmada yapılan basit top kayıpları ve yenen kolay çalımlar kalelerinde çok fazla pozisyon vermelerine sebep olurken pozisyon üretmekte de zorlanınca maça tutunamadılar. Tayyip ve Mehmetcan 2 şer golle takımın skor yükünü çeken isimler oldular.

İbişağalar Gençler Sessiz Sakin Yükseliyor!

İbişağalar Genç yoluna doludizgin devam ederken güçlü rakibi karşısında maçı farklı kazanmasını bildi ve aldığı bu galibiyetle üst sıralara emin adımlarla yükselmeye devam etti. Maçın geneline bakıldığında dengede bir oyun gözlemlense de ilk yarının ortalarında buldukları peş peşe gollerle skoru bir anda 4 0 a getiren ekip 2. Yarıda kalelerinde gördükleri gollerle farkın erimesine rağmen sonradan açıldı ve skoru 7 4 e getirerek sahadan galibiyetle ayrılmasını bildi. İyi mücadele eden ekip gol yollarında etkili silahlarını iyi kullanırken savunmada da rakibe göz açtırmayarak maçı kazanmayı hak ettiler diyebiliriz. Hasan adeta Show yaparken 4 golüyle geceye damgasını vurdu, Kaptan Hamza da attığı 2 golle diğer skorer isim oldu.

Kardelen takımı maça iyi başlarken özellikle orta alanda oyunu iyi kurup rakip kaleye etkili gittiler, rakip savunmayı geçmekte zorlanan ekip buna rağmen atak oyunundan vazgeçmezken kalelerinde gördükleri peş peşe şanssız gollerle bir anda geriye düştüler. Açılan farka rağmen oyundan düşmeyen ekip rakip kaleyi abluka altına almasına karşın rakibin katı savunması karşısında oldukça zorlandılar. Farkı eriten ekip savunmada verdikleri boşluklarla kalelerinde goller görünce sahadan mağlubiyetle ayrıldılar. Oynanan oyun izleyenlerin beğenisi toplarken yenilen şanssız goller mağlubiyette en büyük etken oldu, sahadan en az 1 puanla ayrılabilirlerdi. Enes Emrah ikilisi orta alanda oldukça çalışkan bir görüntü sergilerken Kaptan Fatih savunmadaki başarılı oyununu 2 güzel golle süsledi.

Mutlular Utd’den Müthiş Geri Dönüş!

Mutlular Utd maça çok kötü başlamasına karşın 2. Yarıda müthiş bir geri dönüş yaparak maçı çevirmesini bildi ve 4 1 geriden gelip sahadan 9 8 lik skorla galip ayrılarak bu sezonun ilk galibiyetini aldılar. Genç ve mütevazı kadrosuyla güçlü rakibine karşı iyi niyetli mücadele eden ekip aradıklarını son dakikalarda bulurken uzatma dakikalarında buldukları golle maçı kazanmasını bildi. Emin hem savunmada hem hücum hattında takımın en büyük silahı olurken 6 golle geceye damgasını vurdu, Yasir de 2 golle skora katkı sağlarken diğer gol Semih’ten geldi.

San Madrid genç rakibi karşısında maça çok rahat başlarken ilk yarıdan farkı açmasını bildi. Rakibin genç ve tecrübesiz oluşunu da göze alarak fazla baskılı oynamayan ekip rahat bir oyunla farkı açmaya devam etse de ister istemez oluşan rehavet hiç de beklenmedik bir yere gitti ve son dakikada yedikleri golle sahadan mağlubiyetle ayrıldılar. Aslında maça ağır favori olarak çıkıp buna paralel bir oyun sergileseler de adeta genç rakiplerine 3 puanı hediye eden ekipte Akın 3 golle takımın en skorer ismi oldu, Onur da 2 golle diğer skorer isim oldu.

Oktay’dan Greenboys’a Hayat Öpücüğü!

Greenboys yavaş yavaş sezona alışmaya çalışırken yorgun çıktıkları maçta uzun süre eşitliği bozamasalar da son dakikalarda buldukları golle maçı kazanmasını bildiler ve 3 puanı ceplerine koydular. Maç boyunca iyi mücadele eden ekip son vuruşlarda şanssız bir maç geçerseler de genel anlamda galibiyete yakın olan taraftılar ve kaptan Oktay’ın son dakikalardaki golüyle maçı kazanmasını bildiler. Oktay- Egemen-Burak 3 lüsünün maç boyuna etkili şutları çerçeveyi bulmakta zorlanırken savunma hattı genel anlamda iyi bir maç çıkardı ve rakibe geçit vermedi. Oktay 2 golüyle takımın en skorer ismi olurken Enes ve Ege de maçı 1 er golle tamamladılar.

Süleyman Fc maça iyi başlarken önceki sezonun şampiyonu Greenboys’a karşı çok iyi mücadele ettiler ve maç boyunca oyunu bırakmadan galibiyet için oynadılar. Skor berabereyken son bölümlerde kaçırılan gol kendileri adına kırılma anı olurken bu pozisyonu maç boyunca çok aradılar. Rakip kalede net pozisyon bulmakta zorlanmalarına karşın savunmada ve orta alanda iyi mücadele eden ekip rakiple dişe diş oynasa da son bölümlerde yedikleri golle yıkıldılar ve sahadan mağlubiyetle ayrıldılar. Yeni kurulan bir takım olarak rakibin başarıları göz önüne alındığında gayet iyi bir mücadele sergileyen ekipte Kaan 2 golle en skorer isim oldu, diğer gol Emirhan’dan geldi.

İbişağalar Gençlik Gol Olup Yağdı!

İbişağalar Gençlik genç rakibi karşısında maça hızlı başladı ve peş peşe gollerle skor avantajını eline alıp sahadan rahat bir oyunla farklı bir skorla galip ayrılıp yükselişini sürdürdü. Savunma hattındaki fizik gücü yüksek oyuncularının da etkisiyle rakibe göz açtırmayan ekip kalesinde çok da pozisyon vermezken kendilerini çok da sıkmadan sonuca gitmesini bildiler. Hüseyin 3 golle takımın en skorer ismi olurken Ali, Hamza ve Emircan da 2 şer gole imza attılar.

Çınarönü takımı maça istediği gibi başlayamazken güçlü rakibi karşısında organize olmakta zorlandı ve kalelerinde gördükleri peş peşe gollerle de oyundan düşüp sahadan farklı bir skorla mağlup ayrıldılar. Kondisyon eksiklikleri sebebiyle maça tutunmakta zorlanan ekip 3. Bölgede final paslarında da sıkıntı yaşayınca pozisyon üretmekte zorlandılar.

Derbide Kazanan Yok!

Ligde yoluna dolu dizgin devam eden İbişağalar ligin yeni ekiplerinden Kardelen takımın karşı maç boyunca atak bir oyun sergileseler de kalelerinde gördükleri gollerle galibiyet şansını değerlendiremediler ve sahadan 1 puanla ayrıldılar. Kadroların hem yetenekli hem de tecrübeli isimleri barındıran ekip pozisyon bulmakta zorlanmasalar da buldukları pozisyonları cömertçe harcayınca sahadan 1 puanla ayrıldılar. Dursun 3 golle takımın en skorer ismi oldu.

Kardelen takımı ligde çıktıkları ilk maçta derbi niteliği taşıyan müsabakada namağlup rakibine karşı maç boyunca iyi bir oyun sergilediler ve galibiyete de yakın olmalarına karşın sahadan 1 puanla ayrıldılar. Skor üretme konusunda rakip gibi sıkıntılar yaşayan ekip net pozisyonlar bulsalar da bunları değerlendirme konusunda sıkıntılar yaşadılar. Rakibe göre daha genç olmaları sebebiyle daha çok koşsalar da final paslarında şanssız olunca galibiyet golünü bulamadılar ve sahadan mağlubiyetle ayrıldılar. Emrah 3 golle takımın en skorer ismi oldu.

Teknik bir arızadan dolayı maç videosu yayınlanamamaktadır. Sonraki maçlarda daha fazla video görüntüsü çekerek bu durumu telafi etmeye çalışacağız. Bu aksaklıktan dolayı özür dileriz.

Derbide Kazanan Mutlular Unity!

Derbide Mutlular Unity ile Mutlular City takımları karşı karşıya gelirken kıran kırana geçen maçta kazanan Mutlular Unity takımı oldu ve sezona galibiyetle başladı. Orta alanda tecrübeli ayaklarını iyi kullanan ekip rakibe göre daha tecrübeli olmalarının ve fizik güçlerinin daha yüksek olmasının karşılığını galibiyetle aldılar. Maç boyunca güzel futbol oynayan ekip organize ataklarla rakip kaleye etkili giderken geriye düştükleri maçı çevirmesini bildiler ve sahadan galibiyetle ayrıldılar. Bu kadro yapısını korudukları takdirde iyi işler yapacaklarını düşündüğümüz ekipte gollerin 5 ine imza atan Sefa en skorer isim olurken Barış da 4 gole imza attı, Emrah ve Ömer orta alanda performanslarıyla dikkat çektiler.

Mutlular City maça fırtına gibi başlarken buldukları pozisyonları iyi değerlendirdiler. Skor avantajını elinde tutan ekip peş peşe yedikleri gollerle oyundan düştüler ve sahadan farklı skorla mağlup ayrıldılar. Oynadıkları oyuna göre bu skoru hak etmeseler de özellikle 2. Yarıda maça havlu atmaları ve motivasyonlarını kaybetmeleri mağlubiyeti getirdi diyebiliriz. Orta alanda etkili isimleri kadrolarında bulundurmalarına karşın daha çok bireysel oyuna yönlendiklerinde top kaybı yaptılar ve ataklardan elleri boş döndüler. Mehmet 3 golle takımın en skorer ismi olurken Talip de 2 gole imza attı.

Black Çotanak Son Şampiyonu Yenerek Başladı!

Black Çotanak Ligde çıktığı ilk maçta başarılı bir performans sergilerken son Şampiyon Ulus Gb takımını 3 2 lik skorla geçip lige galibiyetle merhaba dediler. Maç boyunca istekli bir oyun sergileyen ekip iyi savunma yaparken kontra toplarla rakip kalede etkili oldular. Skor avantajını korumasını bilen ekip savunmada da minimum hatayla oynadılar ve güçlü rakibini geçmesini bildiler. İlker 2 golüyle takımın en skorer ismi olurken diğer gol Enes’ten geldi.

Ulus Gb takımı Şampiyonluğun ardından yeni sezona da bomba gibi başlamıştı ve hiç maç kaybetmemişti. Kadro konusunda istikrar sorunu yaşayan ekip bu maça da farklı bir kadro ile çıkmasına karşın iyi ir futbol oynadılar fakat son vuruşlarda ve final paslarında çok şanssız bir maç geçiren ekip rakibe üstünlük kuramayarak ilk mağlubiyetini aldı. Orta alandan iyi paslarla çıkmalarına karşın 3. Bölgede net pozisyonlardan sonuç alamayan ekip maçı kaybederken takımın gollerini Fatih ve Yusuf kaydetti

Filistin Derbide Farklı Galip!

Cska Filistin derbi niteliği taşıyan maçta Fight Club ile karşılaşırken ilk yarısı kıran kırana geçen maçın 2. Yarısında buldukları peş peşe gollerle kilidi açtılar ve sahadan farklı skorla galip ayrılıp galibiyet serisini 2 maça çıkardılar. İyi savunma yapan ekip rakibin etkili silahlarına karşı çok da pozisyon vermezken 2. Yarıda rakip savunmadaki boşlukları iyi değerlendirip, daha doğrusu adam eksiltme yeteneğini iyi kullanan oyuncularıyla sonuca gidip farkı açmasını bildiler. Samet savunmada olağanüstü bir performans sergilerken gecenin yıldızı oldu, Mustafa Elmacı da 4 golüyle takımını sırtlayan isimdi.

Fight Club bu sezon iyi işler yaparken yenilenen kadrosuyla üst sıralara yükselmesini bilmişti. Bu maçta Murat’ın eksikliğini savunmada ciddi anlamda hisseden ekip ilk yarıda rakibe karşı dirençli bir oyun sergilese de 2. Yarıda yedikleri peş peşe gollerle oyundan düştüler ve sahadan farklı skorla mağlup ayrıldılar. Kadro yapıları ve oynanan oyun bu skoru hak etmese de rakibin katı savunmasını geçmekte zorlanmaları bu mağlubiyeti getirdi diyebiliriz.

Dereboyu’ndan Müthiş Galibiyet!

Dereboyu Sk güçlü rakibine karşı maç boyunca dirençli bir oyun sergilerken ilk yarısı 0 0 sona eren maçın son bölümlerine 3 2 geride girmelerine karşın peş peşe buldukları gollerle üzerlerindeki ölü toprağını attılar ve sahadan 4 3 lük skorla galip ayrılıp galibiyet hasretine son verdiler. Dereboyu Sk uzun süren galibiyet hasretinin yanısıra üzerlerindeki özgüven eksikliği de takımı olumsuz yönde etkilemişti ki bu da oyuna bariz şekilde yansıdı fakat yapılan yeni takviyeler takıma ciddi katkı sağladı. Kalede İsmail’in üst düzey performansı, Muhammed’in etkili bindirmeleri, AbdülCelil’in orta alandaki başarılı performansını 3 golle süslemesi, Fatih’in savunmadaki gayreti ve Sefa’nın orta alana kattığı dinamizm galibiyette başrol olan unsurlardı diyebiliriz.

Döşemeciler takımı galibiyete hasret kalırken bu maça iyi bir kadro ile çıkmalarına karşın galibiyeti kılpayı kaçırdılar ve son bölüme önde girdikleri maçtan 4 3 lük skorla mağlup ayrılıp elindeki fırsatı değerlendiremediler. Genel anlamda iyi mücadele eden ekip net pozisyonlar da bulmalarına karşın rakip kalecinin başarılı performansına takılınca ilk yarıda gol başarısı gösteremediler. Rakibe göre daha tecrübeli olan ekip 2. Yarıda girdikleri pozisyonları değerlendirirken kalelerinde de zaman zaman tehlikeler yaşadılar. Savunmada yapılan basit hatalarla kalelerinde goller gören ekip ellerindeki maçı rakibe hediye ederken sahadan mağlubiyetle ayrıldılar. Oğuz 2 golle takımın en skorer ismi olurken diğer gol Sercan’dan geldi.

GençlerGücünden Tarihi Galibiyet!

Lig Lideri Gençlergücü ligin yeni ekibi karşısında adeta gol olup yağarken sahadan farklı skorla galip ayrılıp farkı açmaya devam etti. Maçın başından sonuna oyunun hakimiyetini elinde tutan ekip skor üretmekte zorlanmazken bol gollü ve bol pozisyonlu geçen maçtan tarihi bir skorla galip ayrıldı. Kaptan Umut 7 golle takımın en skorer ismi olurken Alperen, Yasin ve Mustafa 4 er gole imza attılar.

Erzurum Gençlik takımı ligde çıktığı ilk maçta ligin güçlü takımlarından Gençlergücü takımına karşı farklı kaybedip beklemedikleri bir skorla sahadan mağlup ayrıldılar. Kondisyon eksikleri ciddi anlamda handikap olurken buna ilave olarak oyuncularının maçın henüz başında sakatlanıp takımını 1 kişi eksik bırakması sebebiyle neredeyse maç boyunca 6 kişi oynamaları büyük handikap oldu ve maça tutunamadılar.

Ulus Sessiz Sakin Yükseliyor!

Ulus Gb yeni sezonda kadro yapılanmasında istikrar yaşasalar da sessiz sakin bir şekilde üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. Genç rakibi karşısında iyi mücadele eden ekip skor olarak geriden gelmesine karşın maçı kazanmasını bildi ve 4 2 lik skorla 3 puanı hanesine yazdırdı. Net pozisyonlardan sonuç alamayan ekip buna rağmen tecrübeli ayaklarını iyi kullanırken AbdurRahman’ın 3 golüyle yıldızlaştığı maçta rakibini geçmesini bildi. Ulaş sahanın her bölgesinde görev yaparken hem savunmada hem orta alanda oyunu iyi kurdu, Veli ise savunmadaki hamleleriyle dikkat çeken isimdi.

Teknoser uzun bir aranın ardından sahalara dönerken güçlü rakibi karşısında öne geçmesini bildi. Buna rağmen skoru koruyamayan ekip yedikleri gollerle rakibin gerisine düştü. Baskılı oyunlarıyla beraberlik için bütün hatlarıyla yüklenseler de aradıkları golü bulamayan ekip sahadan son dakikada yedikleri golle 4 2 lik skorla mağlup ayrıldılar. Son Şampiyon karşısında İyi mücadele eden ekip önümüzdeki maçlar adına umut verirken takımın gollerini Uğur ve Osman kaydetti.

İbişağalar Gençlik Tecrübesiyle Galip!

İbişağalar Gençlik derbi niteliği taşıyan maçta ligin genç ekiplerinden Mutlular City takımını farklı skorla geçip 3 puanın sahibi oldu. Maça hızlı başlayan ekip tecrübesini kullanarak skor avantajını eline almakta zorlanmazken atak bir oyun sergilediler ve skor üretmekte zorlanmadılar. Fizik gücünü rakibe kabullendiren ekip çlk da zorlanmadan rahat bir galibiyet alırken kalelerinde çok da pozisyon vermediler, Kaptan Hamza 5 golle gecenin yıldızı oldu, Hasan ise 2 gole imza attı.

Mutlular City maça istediği gibi başlayamazken yedikleri basit gollerle maça erken havlu attılar. Skor üretmekte zorlanan ekip gayretli oyunlarına karşın rakibe diş geçiremedi ve sahadan farklı skorla mağlup ayrıldı. Son vuruşlarda da şanssız bir maç geçiren ekip savunmada basit top kayıpları yaparken yenilen hatalı gollerle açılan farkı önleyemediler. Mehmet 2 golle takımın en skorer ismi olurken diğer gol Emir’den geldi.

Gençlergücü Gümbür Gümbür!

Yeni sezonda liderlik koltuğunda oturan Gençlergücü maç boyunca atak bir oyun sergiledi ve ilk yarıdan skor avantajını eline alıp sahadan 12 4 lük skorla galip ayrılıp liderliğini sürdürdü. Güzel futbollarını birbirinden güzel gollerle süsleyen ekip sahadan haklı bir galibiyetle ayrılırken güçlü bir rakibini daha geçmesini bildi ve yoluna dolu dizgin devam etti. Kaptan Umut 5 golle geceye damgasını vuran isim olurken Alperen de maçı 4 golle tamamladı.

Döşemeciler takımı birçok as oyuncusundan yoksun çıktığı maçta organize olmakta zorlanırken özellikle 3. Bölgedeki final paslarında ciddi sıkıntılar yaşadılar ve topu rakip bölgeye iyi taşımalarına karşın son paslar ve son vuruşlarda sıkıntı yaşayarak açılan farkı engelleyemediler. Kolay gollerle yiyen ekip savunmada da dağınık bir görüntü sergilerken birbirinden kopuk bir oyun oynadılar. Talha 2 golle takımın en skorer ismi olurken Abdullah ve Sercan da 1 er gole imza attılar.

Filistin Siftah Dedi!

Cska Filistin ligin yeni ekibi Mehter Spor karşısında maçı tecrübesiyle kazanarak sezonun ilk galibiyetini almış oldular. Maça iyi başlayan ekip skor üretmekte zorlanmazken ilk yarıdan maçı kopardı ve 2. Yarıyı rölantide bir oyunla geçirerek sahadan farklı bir skorla galip ayrıldı. Hücum hattında şanssızlığını kıran takımın yeni transferi Ömer 6 golüyle yıldızlaşırken Reşat ve Okan da 3 er gole imza attılar.

Mehter Spor ligde çıktıkları ilk maçta rakiplerine karşı sahada varlık gösteremezlerken sahadan farklı skorla mağlup ayrıldılar. İyi niyetle mücadele etmelerine karşın final paslarında istediklerini yapamayınca skor üretemediler ve sahadan farklı skorla yenik ayrıldılar. Savunmada da dağınık bir görüntü sergileyen ekip rakibin etkili ataklarını engelleyemezken net pozisyonlar da bulmalarına karşın şans yanlarında değildi ve birçok elverişli pozisyondan sonuç alamadılar.