Rakamlarla Bu Sezon…

Cesse Halısaha Ligi 2017 Kapanış Sezonunda ligler sona erdi ve playoff heyecanı başladı.Merkez Konferansta 64,Yıldırım Konferansında 32 ve Çalı Konferansında 16 takım kendi konferanslarında şampiyonluk için büyük bir mücadele verdiler.Toplam 112 takımın mücadele ettiği 2017 Kapanış Liginde Merkezde ilk 12,Yıldırım ve Çalı’da ilk 7’ye giren takımlar playoff oynamaya hak kazandı.

Bu sezon tüm konferanslarda en fazla maça çıkan takım 25 er maçla Merkez Konferanstan Parma ve Karadağ Mobilya takımları oldu.

Bu sezon ligde en fazla galibiyet alan takım ise Çalı Konferansını lider bitiren Hobby Fc ile Yıldırım Konferansını lider tamamlayan Atmosfer Medya takımları oldu 16şar galibiyetle.

Ligde en fazla berabere kalanlar kategorisinde Merkez Konferans takımları Güven Oto Fren,Kuva-yi Milliye,CSKA Filistin ve Çepni Sk 4 er beraberlik ile en fazla berabere kalan takımlar.

Bu sezon Merkez Konferansı lider bitiren Güven Oto Fren,Yıldırım Konferansından Lasmax ve yine Merkez Konferanstan Park Plaza bu sezon sadece 1 maçta sahadan yeni ayrıldılar.

Ligde en fazla gol ortalamasına sahip olan takım ise maç başı 9 gol ortalamasına sahip olan Yıldırım Konferansından Bursa Bordospor oldu.

Ligde en az gol yiyen takım ise 2.6 gol ortalamasıyla Merkez Konferans takımlarından Park Plaza oldu.

Bu sezon tüm konferanslarda en fazla puanı toplayan takım Hobby Fc olurken 70 puanla ligi tamamladılar.

Ligde en fazla averaja sahip olan takım ise Yıldırım Konferansından Bursa Bordospor oldu ve 70 averajla ligi bitirdiler.

Start a Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.