Güzel oyun Kayadibi Gençlik’e galibiyeti getirdi

Maçın Adamı:Berkay
Maçın Kalecisi:Güray
Maçın Defansı:Berkay
Maçın Ortasahası:Recep
Maçın Forveti:Hüseyin

Maçtan Notlar ve Takım Değerlendirmeleri
Maça başlayan taraf Kayadibi Gençlik takımıydı. Rakibine göre oldukça genç olan takım maça baskılı başladı. Esnaf Gücü ise rakibe göre oldukça tecrübeli bir takım görünümündeydiler fakat karşı takımın temposuna ayak uyduramayacakları için kontra atak taktiği ile başladılar. Bu taktikleri ilk dakikalarda etkili olsada savunmanın kaleci Dayı ile anlaşamaması sonucunda top Berkayın önünde kaldı ve o da boş kaleye topu yuvarlayarak Kayadibini öne geçirdi. Bu golden sonra biraz dağılan Esnaf Gücü aradığı pozisyonları bir türlü bulamıyordu. 7.dakikada Enes sağ çaprazdan kaleye muhteşem vuruşu ile skoru 2-0′ a getirdi. Esnaf Gücü girdiği pozisyonlarda kaleci Gürayı bir türlü geçemiyordu. Nitekim atamayana atarlar mantığı ile Kayadibi kalesindeki tehlikeli ataktan sonra kontra atak ile Hüseyinin ayağından gelen golle farkı 3’e çıkardı. Bu golden sonra daha atak oynamaya çalışan Esnaf Gücü aradığı golü 16. dakikada Recebin ayağandan gelen gol ile buldu ve maç için umutlandı. Ataklarına devam eden Esnaf Gücü savunmasında açıklar veriyordu. İlk yarının son dakikalarında bu açığı çok iyi değerlendiren Hüseyin ilk yarının skorunu bu golü ile 4-1 Kayadibi Gençlik takımı lehine sonuçlandırdı.

2.yarı farkı azaltmak için daha baskılı başlayan Esnaf Gücüydü. Kayadibi Gençlik ise farkı korumak için daha temkinli başladı. Esnaf Gücü takımın iyi yaptığı ataklarda son paslarda biraz bencillik yapınca aradıkları golü bir türlü bulamıyordu. İlk 5 dakikadaki baskıyı üstünden atlatan Kayadibi Gençlik takımı ardarda ataklar yaparak rakip kaleyi uzaktan şutlar ile yokluyordu. Fakat kalesinde devleşen Dayıyı geçemiyorlardı Dayıyı geçseler bile direğe takılıyolardı. 40. Dakikada uzaktan attıkları bir şutta Kayadibinin şutu Esnaf Gücünden savunmada elle engelleyince Kayadibi penaltı kazandı. Ve topun başına kaleci Güray geçerek skoru 5-1 yaptı. Bu golden 2 dakika sonra Recep hemen karşılık vererek farkı tekrar 3’e indirdi. Maçın kalan dakikalarında 2 takımda etkili ataklar ile etkili oldular. Maçın son dakikalarında Recep skoru 5-3 yaparak takımı Esnaf Gücünü umutlandırsada bu gole Atahan hemen cevap vererek maçın skorunu 6-3 Kayadibi Gençlik lehine sonuçlandırdı.

Kayadibi Gençlik
Rakibine oldukça genç olan takım maça oldukça hırslı başlayarak ard arda goller ile farka gitti 2.yarıda zaman zaman kendi oyunlarından uzaklaşsalarda kondisyonları ile son dakiakalarda rakiplerine göre dinç olmaları ile maçı kazanmasını bildiler. Kalede Güray görev aldı. Güray oldukça iyi bir maç çıkardı. Refleksleri ile parmak ısırttö. Penaltıdan golde atan Güray takımınıda maç boyunca çok iyi yönlendirdi. Savunmada Berkay, Eren ve Enes 3’lüsü görev aldı. Uyumları çok iyi olan 3’lü maç boyunca rakip forvete göz açtırmadılar. Eren savunmada çakılıydı ve rakibin pas yollarını çok iyi kapattı. Berkay savunmada çok iyiydi zaman zaman hücumada çıkan Berkay maçın kilidini açan isimdi. Enes savunmadan daha çok ilerde görev alsada oyunun her yönündeydi ve performansıyla göz doldurdu. Orta sahada Atahan ve Enes 2’lisi görev aldı. Uyumları çok iyi olan 2’li xavi ve ınıesta gibiydiler Enes hem savunmada hem de hücumda görev aldı ve oyunun her yönünde oldukça etkili bir performans sergiledi. Atahan ise takımını bir maestro gibi yöneterek maçın kazanılmasında büyük pay sahibiydi. Forvette Hüseyin son vuruşlarında oldukça başarılıydı ve takımının en efektif oyuncusuydu. Sonraki maçlarda Kayadibi Gençlik takımına başarılar dileriz.

Esnaf Gücü
Maça kontra atak taktiği ile başlayan takım maça iyi başlamasına ragmen savunma ile dayılarının anlaşamaması sonucunda çok basit bir gol yiyerek dağıldılar. Zaman zaman toparlanma belirtileri gösterselerde takım olarak beklenen patlamayı bir türlü yapamadılar. Kalede takımın Dayısı görev aldı. Şansız bir golle maça başlayan Dayı ilerleyen dakikalarda kumaşını belli etsede yenilgiyi önleyemedi. Savunmada Egemen, Ayhan ve Evren 3’lüsü görev aldı. Uyumları genel olarak iyi olsada ilk goldeki hata takımlarının dağılmasına sebep oldu. Egemen savunmada çakılı kalan isimdi ilk yarıda fazla etkili olamasada 2.yarı çok fazla gol pozisyonunu engelledi. Ayhan’da genelde savunmada çakılı kalsada topu ileriye taşıyan isimlerin başındaydı. Evren ise savunmanın en efektif ismiydi. Ve savunmada etkili olduğu kadar hücumda da etkiliydi. Orta sahada Recephan ve Sami 2’lisi görev aldı. İlk yarida istedikleri uyumu yakalayamasalarda 2.yarı biraz daha etkiliydiler. Recephan takımının ataklarinı yönlendiren isimdi fakat arkadaşlarından istediği verimi alamadı ve attığı 3 gol ile maçı ne kadar istediğini belli etti ama yenilgiyi engelleyemedi Sami ise takıminın en genç ismiydi ve her pozisyonda vardı. Forvette Saruhan oynadı fakat istediği pozisyonlar bir türlü yakalayamayan Saruhan fazla etkili olamadı. Esnaf Gücü takımına sonraki maçlarda başarılar dileriz.

Start a Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.